/   Папа   / Ватикан і Святий Престол:
ВІЗИТ ПАПИ В УКРАЇНУ    
23-27 червня, 2001 р.    
  Папа  

Понтифік-слов'янин відвідає східних слов'ян
Апостольська Столиця та Україна:з історії взаємин
Біографія Івана Павла ІІ до проголошення його Папою Римським
Понтифікат Івана Павла II
Іван Павло II про Східне Християнство
Ватикан і Святий Престол


Ватикан і Святий Престол

Місто-держава Ватикан є незалежною державою всередині Риму. Тут знаходиться Престол єпископа Риму - прямого наступника Святого Петра, вибраного Ісусом Христом провідника апостолів і Глави Католицької Церкви. Сьогодні його називають Папою. Папський Престол відомий як Престол Петра або ж Святий Престол, остання назва офіційна.

Географічне розташування Папської столиці - це не лише присутність самого Папи, це також адміністративна організація, яка допомагає йому управляти Церквою. Ця адміністрація має назву Римська Курія і складається з різних відділів - своєрідних міністерств. Вони називаються Конгрегаціями або Радами; як правило, їх очолююють кардинали, дорадники Папи або архиєпископи. Найвідоміші Конгрегації: Конгрегація у справах віри, яку очолює знаменитий кардинал Ратцінгер, Конгрегація Єпископів і спеціальна Конгрегація Східних Церков. Остання відповідальна у справах Церков свого (sui juris) права східної християнської традиції, до яких належить і УГКЦ.

Детальнішу інформацію про Курію можна знайти за адресою: www.vatican.va.

Ватикан відомий своїм малярством і архітектурою, його найзнаменитіша споруда - базиліка Святого Петра, побудована на гробі першого Папи. Базиліка Святого Петра, однак, не є головним храмом. Головний храм Риму - базиліка Святого Івана на пагорбі Латеранум. Саме звідси Папа керував Церквою в добу Середньовіччя. Найвизначнішим твором мистецтва є фрески Сикстинської каплиці роботи Мікеланджело. Упродовж століть було зібрано величезну мистецьку колекцію, яка тепер експонується у Ватиканському музеї. Більше інформації шукайте за адресою: www.vatican.va/museums/index.htm.

Завдяки історичній тяглості Святого Престолу бібліотека Ватикану стала осередком найбільшої колекції стародавніх манускриптів і текстів, більша частина з яких по суті дотепер не каталогізована. Детальніше про це можна дізнатися за адресою: www.vatican.va/library_archives/vat_library/index.htm

Новини і загальну інформацію шукайте за адресою www.vatican.va/news_services/press/index.htm.



 Версія для друку

© Web design and programming - TRC Web Team, 2001
Support - Oleh Kuzo, 2001-2006, 2011
© Українська Греко-Католицька Церква, 2001
Дослідження: Львівська Богословська Академія
Усі права застережені.