/ Церква в Україні / Релігійні видавництва УГКЦ:
ВІЗИТ ПАПИ В УКРАЇНУ    
23-27 червня, 2001 р.    
Церква в Україні

Християнство в Україні у XXI столітті
Православні Церкви в Україні
Католицькі Церкви в Україні
Підпілля Української Греко-Католицької Церкви
Нарис з історії Християнства в Україні
Українські сподвижники віри
Провідники Української Греко-Католицької Церкви в XX столітті
Беатифікація слуг Божих (РКЦ), 26 червня 2001 року. Короткі біогорафії
Беатифікація слуг Божих (ГКЦ), 27 червня 2001 року. Короткі біогорафії
Список Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
Структура УГКЦ
Благодійні заклади УГКЦ
Монаші чини та згромадження УГКЦ
Освітні заклади Католицьких Церков в Україні
Релігійні видавництва УГКЦ
Візантійський обряд
Санктуарії УГКЦ
Церква Мучеників


Релігійні видавництва Української Греко-Католицької Церкви

Найновішу інформацію знайдете на офіційному інтернет сайті Української Греко-Католицької Церкви за адресою http://www.ugcc.org.ua/ukr/.

МІСІОНЕР

Видавництво засноване 1897 року Галицькою провінцією Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ). 1939 року, з початком Другої світової війни, видавництво було змушене припинити свою діяльність, яку відновлено тільки 1992 року, без окремого статусу, як видавничий відділ монастиря отців-василіян. Від 1994 року видавництво "Місіонер" має власну реєстрацію.

Книги "Місіонера" - це передовсім катехитичні, літургічні та історико-пізнавальні видання. За останні роки у видавництві вийшло понад 600 найменувань книжок загальним накладом понад 2 200 000 примірників.

"Місіонер" співпрацює із такими видавництвами, як "Наукова думка", "Каменяр", "Світ", "Край", а також з видавництвами отців-василіян у Торонто (Канада) та Пряшеві (Словаччина). Видавництво має свою друкарню у місті Жовква Львівської області.

СВІЧАДО
(www.svichado.lviv.ua)

Наприкінці 80-х років молоді українські студенти Люблінського католицького університету (Польща) розпочали видавничу діяльність, оскільки, на їхню думку, саме книжка була одним із кращих засобів пропагування християнських цінностей. Перші брошури почали виходити ще підпільно, однак незабаром, за умов лібералізації системи влади у Польщі, можна було легалізувати свою діяльність. Видавництво назвали "Свічадо" і за допомогою Церкви розпочали офіційну видавничу діяльність. Темою перших брошур були літургічні питання, постать Митрополита Андрея Шептицького, його листи, історія Церкви. Загалом у першому етапі видано 15 книжок і брошур загальним накладом 80 000. Велику кількість перевезли різними способами в Україну, розповсюджувати допомагали монахи Студитського уставу.

Зміна політичної ситуації в Україні сприяла перенесенню видавничої діяльності до Львова. Після річної перерви, спричиненої зміною ситуації та умов праці, з благословення Блаженнішого Мирослава-Івана Кардинала Любачівського видавництво налагоджує співпрацю з монастирем студитів. Із другої половини 1992 року "Свічадо" розпочало свою діяльність як Видавничий відділ Монастиря Монахів Студитського Уставу.

Щомісячно у видавництві з'являється друком 3-5 нових видань. На початок 2001 року видруковано 320 видань загальним накладом близько 2 000 000 примірників. Враховуючи більші потреби інтелігенції і студентів, видавництво започаткувало серії ІКОНА і ЛІТУРГІЯ, особливе місце займає серія ДЖЕРЕЛА ХРИСТИЯНСЬКОГО СХОДУ. Широко висвітлюється проблема приготування до подружнього життя та психології сім'ї. Видання цієї серії "Пізнай свою дружину" брало участь у проекті рейтингових досліджень "Еліт Профі" на звання Книжка року - 1999 в Україні та отримало друге місце в номінації "Калейдоскоп".
У"Свічадо" виходить щоквартальний варіант міжнародного богословського часопису "Сопричастя", а з 2001 року - дитячий журнал "Зернятко".

НОВА ЗОРЯ

Часопис "Нова зоря" заснований наприкінці 1925 року як орган Української Католицької Організації, а згодом - Української Національної Обнови. Перше його число побачило світ 7 січня 1926 року. І хоча газета виходила у Львові, її духовним натхненником був Єпископ Станіславівський Григорій Хомишин.

Часопис під назвою "Нова Зоря" відродився на початку 90-х років як офіційний орган Івано-Франківської Єпархії. Із початкових двох тисяч наклад часопису зріс до п'ятнадцяти тисяч примірників, і впродовж семи років розповсюджується по всій Україні.

Наприкінці 1995 року на базі редакції часопису "Нова Зоря" було створено однойменне видавництво з власною друкарською дільницею. За час існування видавництва вийшло у світ майже сто книг загальним накладом майже 200 000 примірників. Окрім релігійних видань, "Нова Зоря" продукує книги на художню, мистецьку та науково-краєзнавчу тематику.

 

 Версія для друку

© Web design and programming - TRC Web Team, 2001
Support - Oleh Kuzo, 2001-2006, 2011
© Українська Греко-Католицька Церква, 2001
Дослідження: Львівська Богословська Академія
Усі права застережені.