/ Карта і розклад / За маршрутом Святішого Отця:
ВІЗИТ ПАПИ В УКРАЇНУ    
23-27 червня, 2001 р.    
Карта і розклад

Програма перебування Святішого Отця в Україні
Карта
Зустрiч iз молоддю 26 червня
За маршрутом Святішого Отця
Київ
Львів
Про Україну


За маршрутом Святішого Отця

Собор святого Юра

St. GeorgeЗа переказами, у печері на схилі Святоюрської гори жили монахи, там же стояла дерев'яна церква. У 1437 р. на її місці постав мурований храм. Львівський єпископ Атанасій Шептицький розпочав будівництво Собору св. Юра 1743 р. за проектом Бернарда Меретина. Його наступник владика Лев Шептицький і архітектор Клеменс Фєсінгер завершили споруду у 1761 р.
Собор став вершиною львівського бароко. Розташований на південно-західному узгір'ї, він служить домінантою в панорамі міста.
Будівля у формі грецького хреста, накрита посередині важкою банею. З боків розміщені ледь помітні пласкі бані, закриті балюстрадами. Зовнішня оздоба Собору відзначається великою кількістю різьблених ваз та орнаментів, монументальними статуями святих, зокрема св. Юрія на коні над аттиком. Усередині храму - іконостас Луки Долинського, українського іконописця XVIII ст. Визначна святиня Святоюрського собору - ікона Теребовлянської Божої Матері.

Собор став центром УГКЦ і духовним осередком греко-катололиків. Тут, у крипті, знаходяться останки таких визначних єрархів, як Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького, Патріарха Йосифа Сліпого, Архиєпископа Володимира Стернюка та Кардинала Мирослава-Івана Любачівського.

Знаменно, що Святіший Отець Іван Павло ІІ під час перебування у Львові 23-27 червня житиме у митрополичих палатах Святоюрського комплексу, які пам'ятають ці визначні постаті Київської Церкви.

Вища Духовна Семінарія св.Йосифа Львівської Архидієцезії

Львівську Вищу Духовну Семінарію засновав у 1700 р. митрополит архиєпископ Константин ЗЕЛІНСЬКИЙ. Функціонувала до вересня 1945 р., тоді за рішенням влади Семінарія припинила свою діяльність, а викладачів та семінаристів вислали до Польщі. У 70-і роки кандидатів у священики з України посилали на навчання до Ризької Римсько-Католицької Митропольної Вищої Духовної Семінарії у Латвії. Починаючи з 1991р. семінаристи з України продовжували навчання на богословському факультеті Люблінського Католицького університету (Польща). 12 грудня 1996 р. Львівський митрополит архиєпископ Мар'ян ЯВОРСЬКИЙ відновив діяльність Семінарії у Львові-Брюховичах, а з 20 березня 2000 р. Семінарія перебуває під опікою св. Йосифа.

На сьогодні на трьох перших курсах навчаються 28 семінаристів з України. Слухачі 6-го курсу (4 чол.) продовжують студії на богословському факультеті Люблінського Католицького університету, 9 семінаристів 5-го курсу навчаються у Вроцлаві. Окрім того, семеро священиків навчаються в аспірантурі і докторантурі за кордоном у Римі, Парижі та Любліні. Ректор: 79491 Львів-Брюховичі, вул. Львівська, 62 +380 (322) 59-34-96 факс: 59-37-68; Кардинал професор, д-р наук Мар'ян ЯВОРСЬКИЙ е-mail: M@rkc.lviv.ua; Віце-ректор о.-канонік Казимир ГАЛІМУРКА; Адміністративний директор о.-канонік Михайло ЯВОРСЬКИЙ

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

 

 Версія для друку

© Web design and programming - TRC Web Team, 2001
Support - Oleh Kuzo, 2001-2006, 2011
© Українська Греко-Католицька Церква, 2001
Дослідження: Львівська Богословська Академія
Усі права застережені.