ВІЗИТ ПАПИ В УКРАЇНУ http://papalvisit.org.ua
 
Новини
На зустрічі з молоддю Святішого Отця вітали понад 400 000 прочан

На зустрічі з молоддю Святішого Отця вітали понад 400 000 прочан

На сьогоднішній прес-конференції Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир Кардинал Гузар висловив задоволення, що у Києві в понеділок Святішого Отця вітали переважно молоді люди. Їх зібралося цього дня на Хрещатику чи не найбільше за всі три дні перебування Івана Павла ІІ у столиці України. Цей факт Владика Любомир виокремив з-поміж інших. На його думку, саме молодь потребує сьогодні опори у вірі. Сучасний світ ставить перед нею надто багато складних проблем. Приїзд в Україну Святішого Отця повинен стати для мільйонів молодих людей світлом Віри та Надії.


26.06.2001 (22:42) // Religious Information Service of Ukraine

   Ця прелюдія до зустрічі Його Святості з молоддю на Сихові, що у Львові, не є випадковою. Уже о 18-й годині на площі перед церквою Різдва Пресвятої Богородиці зібралося понад 400 000 прочан. Прочани і надалі продовжують заповнювати навколишні вулиці. За оцінками організаторів, зустріч Святішого Отця з молоддю стане справжнім святом єднання у вірі.

  Зустріч розпочалася о 12-й годині виступами хорових колективів, естрадних виконавців, оперних співаків та переможців конкурсу “Пісня Серця”. Із наближенням приїзду Івана Павла ІІ уздовж маршруту Його руху звучав гімн “Глорія”. Із появою Святішого Отця у Вівтарі під час Благословення (о 18:30) в небо злетіло 1 500 голубів, залунали сурми та дзвони. У цей момент розпочалася спільна молитва, яка була звернена до Ісуса Христа, який є центральною особою візиту Папи. Після прочитання Євангелія Іван Павло ІІ виголосив промову.

  Саме до Христа Його Святість хоче звернути погляди всіх людей, а, зокрема, молоді. Він закликає молодь зустрітися з Ним і почути Його. Бо саме у Нього “слова життя вічного”, лише Він може дати відповідь на всі запитання, які турбують кожного юнака та юначку. Потрібно лише послухати Його. Слова Ісуса сповнені Любов’ю і водночас вимогливі: “Христос запрошує тебе йти проти течії”. Святіший Отець наголошує, що Любов є Свободою, яка вимагає відповідальності. Тому “Майбутнє України великою мірою залежить від вас і тієї відповідальності, яку ви зумієте взяти на себе”.

  Цікаво, що своє привітання Папа несподівано доповнив. У кінці п. 7 свого виступу він відреагував на дощ, який почав рясно падати, жартом: “Deszcz pada, dzieci rosną.” (“Дощ падає – діти ростуть!”). А потім, після оплесків та скандування “Лю-би-мо Те-бе!”, він заспівав польською мовою: “Nie lej, deszczu, nie lej, bo cię tu nie trzeba, obejdź gόry lasy, obejdź gόry lasy i powrόć do nieba” (“Не падай, дощу, бо тебе тут не треба. Обійди гори, обійди ліси і вернися до неба!”). Після закінчення виступу, відповідаючи на численні скандування молоді “Мно-гая лі-та!”, Папа підійшов до мікрофону і сказав: “Mnohaja lita, mnohaja lita, dlatego właśnie deszcz pada, aby dzieci rosły” (“Многая літа, многая літа… Тому, власне, дощ і падає, щоб діти росли…”). Цікаво, що ці доповнення надали зустрічі особливого звучання.

  Після промови Івана Павла ІІ йому принесли численні дарунки, серед яких осібно стоїть книга дитячих листів на адресу Його Святості. Папу привітали дарами греко-католицька і римо-католицька молодь, парафія Різдва Пресвятої Богородиці. Вручили свої дари і молодята. Після цього Святішого Отця привітали молодіжні танцювальні колективи, Всеукраїнський хор, ансамбль скрипалів.

  Важливою частиною зустрічі стало вручення Нагороди Поєднання, володарями якої стали ректор Львівського національного університету імені І.Франка Іван Вакарчук та директор Люблінського інституту Східної Європи Єжи Клочовський. Святіший Отець благословив присутніх. Вони у відповідь проспівали йому «Многая літа!». Під звук сурм і дзвонів та скандування «Україна любить Папу!» Його Святість покинув Сихів. На цьому зустріч Івана Павла ІІ з молоддю завершилася.

  А свято продовжується. Біля Церкви Різдва Пресвятої Богородиці триває концерт популярних українських виконавців.

  Завтра, 27 червня, на Львівському іподромі відслужиться Божественна Літургія у візантійському обряді і беатифікація за участю Святішого Отця.

© The Ukrainian Greek Catholic Church, 2001 © Web design and programming - TRC Web Team, 2001
Support - Oleh Kuzo, 2001-2006, 2011
All rights reserved.