ВІЗИТ ПАПИ В УКРАЇНУ http://papalvisit.org.ua
 
Новини
Промова Владики Василія Медвіта, екзарха Києво-Вишгородського

Промова Владики Василія Медвіта, екзарха Києво-Вишгородського

УКРАЇНА - KИЇВ - 25.06.2001. Аеропорт “Чайка”. Божественна Літургія
Вітання Святішому Отцеві:
Ваша Святосте, возлюблений Святіший Отче!25.06.2001 (13:09) // Religious Information Service of Ukraine
Промова Владики Василія Медвіта, екзарха Києво-Вишгородського

   Радіє в Господі дух наc, дітей української землі, на якій ставить свої стопи наслідник апостола Петра, на якому наш Вчитель та Спаситель збудував свою Церкву. Так як тоді Христос сказав до рибалки Петра: “На Тобі я збудую свою Церкву і пекольні ворота її не подолають”, - так сьогодні ми стаємо перед Тобою і, заслухані в Слово Христа, повторюємо: “Ти, Петро, скеля, і на Тобі Христос будує свою Церкву”. Також тут, на тих Київських горбах радіє сьогодні вільна Україна, що в її відвічній столиці, на місце, де починалося християнство цієї землі та цього народу, прибув Наслідник Петра. Радіє тому, що християнство цієї землі від своїх початків було перепоєне вселенскістю, було звернене на Схід і на Захід, було поміж Сходом та Заходом. У витоках київського християнства від початку знаходиться розповідь про те, що землю цю благословив апостол Андрій - перший, якого покликав Христос. Згідно цієї розповіді, яка відображає думання перших поколінь християн цієї землі, апостол Андрій прибув на ці горби, мандруючи до Риму, щоб там здати звіт Петрові.

  Сьогодні на ці місця приїжджаєш Ти, возлюблений нами Святіший Отче, Намісник Петра, щоби побачити плоди Андрієвого благословення, і бачиш, що тут благодать Божа зацвіла, що тут храми, монастирі та учні Христові ростуть та передають дітям та онукам свою віру, Бачиш віру цього народу та бачиш любов, з якою він очікує на Твоє слово і благословення. Потрібно нашій землі Твого слова і потрібно благословення. Київська земля - це земля освячена, це також земля та народ покалічені та поруйновані. Над цією землею довгими роками світила зоря, якої блиск не був світлом, але помножував темряву. Ця темрява залишилася в серцях багатьох людей, в думці багатьох голів та в поведінці багатьох рук. Ця темрява пригнічує нашу землю та наші серця. І буде так довго їх гнітити, аж засяє нам вповні світло Христа.

  Недавно цілий світ відзначив великий ювілей двох тисяч років від хвилини, коли над Вифлеємом, а звідти і над цілим світом засяяла зоря Спасителя і мудрецям вказала дорогу життя. Ми сьогодні стаємо спраглі цього світла, щоб витіснити з нашого життя особистого, суспільного та національного фальшиве світло облудної зорі. Стаємо на порозі третього тисячоліття і очікуємо, що Ти скажеш нам всім на світло тихе святої слави, на Христа, та на це світло, яке освічує кожну людину, яка приходить на світ.

  Радіє сьогодні Київ, радіє вся Україна, вітаючи на своїй землі Наслідника Петра. Разом з нами радіють віки нашої історії, тисячорлітня спадщина Київської Церкви, спадщина хрещення святого Володимира, спадщина Преподобних Отців та святих мучеників, спадщина глибокої молитви та вірної служби Богові, без огляду на жорстокі переслідування в різних віках, стають сьогодні перед нами.

  Це не так давно у важкий час для нас час гонінь з нагоди ювілею тисячоліття хрещення Київської Руси ми вчитувалися в слова апостольського послання “Великий дар хрещення”. Сьогодні, стаючи на землі, благословенній апостолом, на землі, в яку святий хрест застромив святий князь Володимир, ми з вдячністю пригадуємо слова, які були сказані до вірних Української Греко-Католицької Церкви, до всіх синів української землі, а також до всіх католиків цілого світу. Тисяча років тому Всемогутній Бог, Владика всесвіту і Господь історії всіх народів огорнув Своєю безмежною любов’ю народ Київської Русі і привів його до світла Євангелія Свого Сина Ісуса Христа.

  З вдячністю дякують за цей дар народ і Українська Греко-Католицька Церква, що зросли з тисячолітньої спадщини святого Володимира. Ці слова ми почули з уст вселенського Архиєрея ще тоді, коли великі цього світу заперечували нашому народові права на свою історію, на своє вільне, державне буття. Зі Святоволодимирівського хрещення виросла Київська Церква, яка народжувалася в часі, коли ще Церкви Сходу і Заходу не були поділені. Вона несе через свою історію завдаток єдності і про нього вона засвідчила важливими ділами в минулому та ціною пролитої крові, щоб слова Христові “Щоб усі були одно” не залишилися в людській історії без відгуку. Щоб довершити Христову місію єднання, не можемо залишитися лише на поверхні явищ з пам’яттю, обтяженою ранами історії, старими конфліктами та упередженнями. Не можемо погодитися на те, що будемо жити, як люди, народ та держава старих, не відроджених Святим Духом та Святим Хрещенням людей.

  Мусимо очистити свою пам’ять, свою душу від тягарів минулого, мусимо народитися до гідності дітей Божих. Потрібно всім нам сьогодні, Церкві, народові, українській державі нового сходження Святого Духа. Тому разом будемо кликати сьогодні, хай зійде Святий Дух на землю та перемінить її обличчя, хай зійде Божий Дух на цю землю та на цей народ, і щойно тоді ми станемо вірними свідками Євангелія Господа нашого Ісуса Христа аж до краю Землі.

  Святіший Отче! Діти хрещення Святого Володимира, вірні Української Греко-Католицької Церкви разом зі своїми єпископами, священиками, монахами і монахинями, наші брати римо-католики зі своєю єрархією, тут присутньою, та наші православні брати, а разом з нами всі люди доброї волі, хто схотів тут сьогодні прийти, стають в серці вільної Украіни, стають на землі святих Ольги, Бориса та Гліба, Антонія і Теодозія Печерських, Йосафата та сотень святих українського народу з проханням: “Вознеси свої руки в молитві до Всевишнього. Просвіти нас Христовим словом. Скріпи наші серця вірою, скріпи нашу надію. Нашій любові дай відваги. Благослови нас і благослови Україну. Час служити Господеві. Святіший Отче, благослови!”

© The Ukrainian Greek Catholic Church, 2001 © Web design and programming - TRC Web Team, 2001
Support - Oleh Kuzo, 2001-2006, 2011
All rights reserved.