/ Карта і розклад / Львів:
ВІЗИТ ПАПИ В УКРАЇНУ    
23-27 червня, 2001 р.    
Карта і розклад

Програма перебування Святішого Отця в Україні
Карта
Зустрiч iз молоддю 26 червня
За маршрутом Святішого Отця
Київ
Львів
Про Україну


Львів. Історична довідка. Сучасний стан

Місто Львів є обласним центром Львівської області, населення якої становить 2,6 млн. жит., площа - 21,8 тис. кв. км. У місті постійно проживає біля 830 тис. жит.; щодня доїжджає з навколишніх сіл на роботу, відвідує Львів з екскурсіями понад 200 тис. чол.

Як справжній діамант Східної Європи, Львів нагадує музей під відкритим небом із 2000 історичних, архітектурних і культурних пам'яток. Місто засновав у середині ХІІІ ст. (1256 р.) князь Данило Галицький і назвав на честь свого сина Лева. Львів швидко став торговельним та економічним центром регіону. Вигідне розташування міста на перехресті торговельних шляхів з портів Чорного та Балтійського морів, з Києва, Центральної та Західної Європи сприяло його швидкому економічному розвитку.

Географічне розташування та природні ресурси вабили чужинців: татар, німців, угорців, поляків, литовців, австрійців та шведів. Протягом віків вони приносили сюди свої культуру і традиції, релігію - звідси в архітектурі Львова суміш готики та бароко, ренесансу та романського стилю, рококо та ампіру, сучасної еклектики та конструктивізму.

Старий Львів - це перш за все площа Ринок, центр і осередок його громадського, економічного і культурного життя. Шість століть історія Львова невіддільна від цієї порівняно невеликої, майже квадратної (142 на 129 м) площі. Тут розташовувався магістрат, палаци і будинки визначних городян; тут торгували, тут вершили суд і розправу.

Із чотирьох боків площі у 1793 р. на місці колишніх колодязів встановлено фонтани-скульптури: Нептун, Адоніс, Діана і Амфітрита.

Площа Ринок була свідком найважливіших міських подій із 1356 року, коли прийняли Магдебурзьке право. Магдебурзьке право - одна з найвідоміших систем феодального міського права. Його започатковано у ХІІ ст. у німецькому місті Магдебурзі. Юридично закріпило права і свободи міщан, їх право на самоуправління. Із прийняттям Магдебурзького права Львів перестав залежати від королівської адміністрації, а підпорядкувався безпосередньо королю, інтереси якого репрезентував староста.

Найперша згадка про ратушу стосується 1381 р. Тоді це була дерев'яна споруда, завершена високою вежею і галереєю для міського сурмача.

Але пожежі не щадили будівель. На початку XVII ст. збудовано нову ратушу з високою восьмигранною вежею, увінчаною позолоченим залізним левом. Але ця ратуша до нині не збереглася - її вежа завалилася у 1826 р. Спорудження будівлі на площі було завершено у 1835 р. за проектом Ю. Маркля, Ф. Третера, А. Вондрашки. Незважаючи на свою масивність, ратуша органічно ввійшла архітектурного ансамблю Львова, а її вежа стала символом міста. Висота вежі 65 м. У 1852 р. на ній було встановлено годинник. Діаметр циферблата 3 м, довжина великої стрілки 2м 15 см. До годинника ведуть 400 сходинок.

Вхід у ратушу стережуть два леви. Вони тримають щити з гербом міста. В основу герба Львова покладено печатку галицьких князів. На гербі - міські ворота з вежами, які свідчать про оборонну могутність Львова, грати воріт піднято - це засвідчує гостинність городян, а від непроханих гостей вхід у місто стереже лев.

Сьогодні Львів є скарбницею національних ідей та культури, це економічний, освітній та культурний центр Заходу України. У ньому багато музеїв, картинних галерей, театральних та музичних труп. Величний Львівський театр опери та балету імені Соломії Крушельницької має надзвичайно насичений сезон.

У Львові функціонують 12 закладів вищої освіти; він має справедливо заслужену репутацію міста з високим рівнем освіти. Саме тут діє один із найстаріших у Центральній Європі та перший заснований в Україні університет. Проте Львів славиться не лише як культурний та освітній центр, він є також центром розвиненого підприємництва. Завдяки сприятливому економічному клімату в місті функціонує 166 підприємств, а загалом 333 у Львівській області. 11% від загальної кількості інвестицій в Україні вкладено в підприємства Львівщини. Їх обсяг щороку зростає.

www.city-adm.lviv.ua

 Версія для друку

© Web design and programming - TRC Web Team, 2001
Support - Oleh Kuzo, 2001-2006, 2011
© Українська Греко-Католицька Церква, 2001
Дослідження: Львівська Богословська Академія
Усі права застережені.