/ Церква в Україні / Благодійні заклади УГКЦ:
ВІЗИТ ПАПИ В УКРАЇНУ    
23-27 червня, 2001 р.    
Церква в Україні

Християнство в Україні у XXI столітті
Православні Церкви в Україні
Католицькі Церкви в Україні
Підпілля Української Греко-Католицької Церкви
Нарис з історії Християнства в Україні
Українські сподвижники віри
Провідники Української Греко-Католицької Церкви в XX столітті
Беатифікація слуг Божих (РКЦ), 26 червня 2001 року. Короткі біогорафії
Беатифікація слуг Божих (ГКЦ), 27 червня 2001 року. Короткі біогорафії
Список Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
Структура УГКЦ
Благодійні заклади УГКЦ
Монаші чини та згромадження УГКЦ
Освітні заклади Католицьких Церков в Україні
Релігійні видавництва УГКЦ
Візантійський обряд
Санктуарії УГКЦ
Церква Мучеників


Благодійні заклади української Греко-Католицької Церкви

Найновішу інформацію знайдете на офіційному інтернет сайті Української Греко-Католицької Церкви за адресою http://www.ugcc.org.ua/ukr/.

КАРІТАС УКРАЇНИ

Карітас України з 1991 року є офіційною благодійною організацією Української Греко-Католицької Церкви в Україні. На сьогодні Карітас України є повноправним членом Карітас Інтернаціоналіс та Карітас Європа. В Україні регіональні центри Карітасу діють у всіх єпархіях Греко-Католицької Церкви та Києво-Вижгородському екзархаті. Національне Бюро Карітасу України знаходиться у Львові, а також має представницький офіс у Києві. Регіональними центрами Карітасу України керують директори, яких назначають місцеві єпископи-ординарії. Регіональні центри разом, або через свої організації, що діють при парафіях, відповідають за виконання проектів Карітасу у регіонах.

Карітас України приходить на допомогу тим, хто потерпає від занепаду економіки, від загальної суспільної кризи. Негативні суспільні процеси особливо зачіпають літніх і немічних людей. Саме з жертвами суспільних негараздів працює Карітас.

Підтримка нужденних здійснюється через реалізацію найрізноманітніших проектів. Карітас збирає, отримує з-за кордону і розподіляє гуманітарну допомогу – їжу, вживаний одяг, медикаменти та медичне обладнання інше. Допомагає соціально незахищеним прошаркам населення. Він організовує благодійні кухні, опікується літніми громадянами, психологічно підтримує сім’ї, в яких виникли проблеми.

Протягом 1998-2001 року Карітас надавав і продовжує надавати необхідну допомогу населенню Закарпаття, яке двічі потерпіло від стихійного лиха – повені.

З 1998 року реалізується всеукраїнський проект “Опіка вдома”, за яким надається медична, соціальна та інша допомога особам похилого віку, які залишились без родинної опіки.

Особлива діяльність Карітасу – діти. Карітас опікується спеціалізованими школами-інтернатами, дитячими будинками, дітьми з багатодітних родин. З вересня 2000 року у Львові відкрито і взято під свою опіку дитячий садок – “Діти вулиці”, де опікуються дітьми, які опинилися в кризовій ситуації. Подібний садок функціонує і в Ізмаїлі, Одеської області. У Тернополі та Харкові при Карітасі діють сиротинці.

При організації діє юридична допомога для малозабезпечених, функціонують центри анонімної духовно-моральної підтримки та соціальної допомоги узалежненим від алкоголю та наркотиків.

Карітас постійно надає допомогу дітям-сиротам, Українському товариству сліпих, Українському товариству глухих, приймальниками-розподільникам МВС України, виправним закладам. За допомогою західних партнерів медичні установи Львівщини отримали необхідні медикаменти та устаткування.

Адреса:
Україна, Львів 79016
Вул. Озаркевича, 4
Телефон: 380 (0322) 971256,
Факс: 380 (0322) 720007
Інтернет: www.caritas-ukraine.org

 

МАЛЬТІЙСЬКА СЛУЖБА ДОПОМОГИ

Збереження віри і допомога потребуючим– це 900-річне гасло Мальтійського лицарського ордену, для втілення якого була заснована Мальтійська служба допомоги.

Осередок Мальтійської служби допомоги (МСД) у Львові зареєстрований 1993 року. Одним із його перших проектів - створення Благочинної кухні, яка і донині обслуговує 430 нужденних мешканців міста протягом п’яти днів на тиждень. На початок 2001 року було видано близько 1 251 600 безкоштовних порцій. Для відвідувачів Благочинної кухні щороку організовується Поріздв’яна вечеря, а до Великодніх свят кожен отримує пасхальний подарунок.

Від 1994 року діють курси з надання Першої долікарської допомоги, на які запрошують всіх охочих (віком від 14 років) здобути теоретичні знання і практичні навики для скорочення безтерапевтичного часу з моменту виявлення потерпілого до прибуття Швидкої допомоги. Сьогодні понад 2000 слухачів долучилися до курсів Першої допомоги.

Запроваджено консультації з Природного планування сім’ї, які Мальтійська служба допомоги проводить у співпраці з Львівським обласним центром планування сім’ї і репродукції людини.

Від 1995 року МСД зобов’язується обслуговувати Молодіжну Прощу до Святоуспенської Унівської Лаври, забезпечуючи прочан харчами, медичною допомогою, підтримуючи інвалідів. 2000 року у прощі взяло участь близько тисячі прочан, серед них 16 неповносправних на візках.

Того ж року працював Мальтійський молодіжний навчальний табір. Програма табору складалася з духовних бесід, занять з Першої допомоги і навчальних зустрічей з гостями табору, як-от: “Психологія неповносправних осіб і їх реабілітація”, “Проблеми спінальників” та інші. Під час табору відбулися чування і проща до Почаєва.

Мальтійська молодь опікується дитячим будинком-інтернатом с.Розділ, де проживають діти із вадами розумового розвитку.

Крім духовних бесід, реколекцій, працю з нужденними, молодь активно студіює програму з Невідкладної допомоги, готуючи своїх перших інструкторів для молодіжних груп.

Уже вчетверте у Львові проведено акцію “Святий Миколай – дітям шкіл-інтернатів і будинків сироти Львівської області”, ініційована МСД з благословення Курії Львівської архиєпархії, за сприянням Львівського обласного управління освіти. У 2000 році співорганізаторами акції стали 16 молодіжних організацій. До акції долучилося 30 парафій м. Львова. Загалом близько 3178 дітей-сиріт, напівсиріт, з малозабезпечених родин у 30 дитячих і шкільних закладах отримали подарунки від Св. Миколая.

Адреса:
79005 Україна, Львів
вул. академіка Богомольця, 8/2
Телефон: 380 (0322) 751200
Інтернет: www.malteser.lviv.ua

“ВІРА І СВІТЛО”

“Одне з покликань “Віри і світла” є дати відчути неповносправній особі , що вона не є самотньою чи непотрібною”

Папа Іван Павло ІІ

“Суть не в тому, щоб робити щось для когось…Ось таємниця – той кого ми відкидаємо, є тим хто зцілює нас”

Жан Ваньє

Вже від 1992 року існує в Україні міжнародний рух спільнот “Віра і світло”. Він об’єднує у християнські спільноти при парафіях осіб розумово неповносправних, їхніх батьків та молодь (приятелів) для взаємної дружби та підтримки.

Рух “Віра і світло” заснований Жаном Ваньє та Марі-Ейлен Матьє у 1971 році і нараховує більше 1 400 спільнот у 74 країнах світу. На даний час в Україні існує 14 таких спільнот, у тому числі в Києві, Львові, Тернополі, Тячеві, Хусті, Камінець-Подільському, Жовкві.

Члени спільнот регулярно дружньо зустрічаються, діляться своїми труднощами і радощами, спільно моляться, беруть участь у прощах та літніх таборах.

У “Вірі і світлі” неповносправні особи мають можливість любити і бути любленими, ділячись багатством своїх сердець, своєю ніжністю та вірністю. Батьки відчувають тут підтримку і можуть по новому побачити особливу внутрішню красу своєї дитини. Для молоді – приятелів через вірну дружбу з неповносправними, це є місце де можуть зустрітися з живим Ісусом, пізнати нові життєві цінності, відкрити для себе сенс життя.

“Віра і світло” вірить в дар та цінність кожного людського життя і що кожна людина, навіть найбільш вражена неповносправністю, покликана бути джерелом радості і миру для Церкви і суспільства.

Адреса:
79011 Україна, Львів
вул. І.Свенціцького, 17
(приміщення Львівської Богословської Академії)
Телефон: 380 (0322) 760498
Інтернет: www.faithandlight.faithweb.com

 Версія для друку

© Web design and programming - TRC Web Team, 2001
Support - Oleh Kuzo, 2001-2006, 2011
© Українська Греко-Католицька Церква, 2001
Дослідження: Львівська Богословська Академія
Усі права застережені.