/ Церква в Україні / Католицькі Церкви в Україні:
ВІЗИТ ПАПИ В УКРАЇНУ    
23-27 червня, 2001 р.    
Церква в Україні

Християнство в Україні у XXI столітті
Православні Церкви в Україні
Католицькі Церкви в Україні
Підпілля Української Греко-Католицької Церкви
Нарис з історії Християнства в Україні
Українські сподвижники віри
Провідники Української Греко-Католицької Церкви в XX столітті
Беатифікація слуг Божих (РКЦ), 26 червня 2001 року. Короткі біогорафії
Беатифікація слуг Божих (ГКЦ), 27 червня 2001 року. Короткі біогорафії
Список Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
Структура УГКЦ
Благодійні заклади УГКЦ
Монаші чини та згромадження УГКЦ
Освітні заклади Католицьких Церков в Україні
Релігійні видавництва УГКЦ
Візантійський обряд
Санктуарії УГКЦ
Церква Мучеників


Католицькі Церкви в Україні

Різні Католицькі Церкви в Україні перебувають в повному сопричасті з Папою Римським та одна з одною. Проте вони суттєво різняться між собою історичним підгрунтям, богословською та літургійною традиціями. Католицькі Церкви є Церквами "свого права" (sui juris) і перебувають в повній і видимій єдності з Римським Апостольським Престолом, але мають окремі єрархічні структури, літургійне життя, канонічний порядок, історичні та культурні особливості та інше.Католики східного обряду, відомі ще як греко-католики, є послідовниками Берестейської унії 1596 року, яку підписали з Римським Престолом єрархи Київської митрополії. Вони належать до Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ), ліквідованої сталінським режимом і насильницьки "возз'єднаної" з Російською Православною Цeрквою після Другої світової війни. Незважаючи на офіційну заборону і жорстокі переслідування, ця Церква зберегла свої єрархічні структури у підпіллі та діаспорі, а у гpудні 1989 року вона домоглася своєї офіційної легалізації.

Навесні 1991 р. блаженної пам'яті Мирослав-Іван Кардинал Любачівський, тодішній Глава Церкви, повернувся з еміграції до свого осідку у Львовi. Маючи 3317 громад, УГКЦ сьогодні посідає друге місце за кількістю релігійних громад в Україні. Главою Української Греко-Католицької Церкви є Верховний Архиєпископ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар

 • 3317 громад;
 • 79 монастирів;
 • 1168 монахів та монахинь;
 • 1872 священики;
 • 2777 храмів;
 • 305 храмів, які споруджуються.

Найновішу інформацію знайдете на офіційному інтернет сайті Української Греко-Католицької Церкви за адресою http://www.ugcc.org.ua/ukr/.

Католики латинського обряду є членами Римо-Католицької Церкви (РКЦ) в Україні, єрархічні структури якої були більш поширені в минулому на українських землях. Після того, як ці території приєднали до СРСР, радянська влада ліквідувала єпархіальну мережу римо-католиків, депортувавши і репресувавши значну частину її клиру та вірних. Під суворим державним наглядом залишилося лише близько сотні парафій. З моменту проголошення Україною незалежності відновили своЇ служіння багато старих парафій та утворилися нові. Главою римо-католиків в Україні є Його Еміненція Мар'ян Кардинал Яворський Архиєпископ і Митрополит Львівської Архидієцезії Римо-Католицької Церкви.

 • 807 громад;
 • 50 монастирів;
 • 309 монахів та монахинь;
 • 431 священик;
 • 713 храмів;
 • 74 храми, які споруджуються. Версія для друку

© Web design and programming - TRC Web Team, 2001
Support - Oleh Kuzo, 2001-2006, 2011
© Українська Греко-Католицька Церква, 2001
Дослідження: Львівська Богословська Академія
Усі права застережені.