/ Церква в Україні / Беатифікація слуг Божих (РКЦ), 26 червня 2001 року. Короткі біогорафії:
ВІЗИТ ПАПИ В УКРАЇНУ    
23-27 червня, 2001 р.    
Церква в Україні

Християнство в Україні у XXI столітті
Православні Церкви в Україні
Католицькі Церкви в Україні
Підпілля Української Греко-Католицької Церкви
Нарис з історії Християнства в Україні
Українські сподвижники віри
Провідники Української Греко-Католицької Церкви в XX столітті
Беатифікація слуг Божих (РКЦ), 26 червня 2001 року. Короткі біогорафії
Беатифікація слуг Божих (ГКЦ), 27 червня 2001 року. Короткі біогорафії
Список Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
Структура УГКЦ
Благодійні заклади УГКЦ
Монаші чини та згромадження УГКЦ
Освітні заклади Католицьких Церков в Україні
Релігійні видавництва УГКЦ
Візантійський обряд
Санктуарії УГКЦ
Церква Мучеників


Беатифікація слуг Божих (РКЦ), 26 червня 2001 року. Короткі біогорафії

Святіший Отець Іван Павло II 18 грудня 1997 р. підписав декрет про героїчність чеснот Слуги Божого Архиєпископа Йосифа Більчевського.

24 квітня у присутності Його Святості Папи Івана Павла ІІ у Ватикані відбулося проголошення декрету про дійсність чуда, що відбулося через заступництво преподобного о. Зигмунда Гораздовського, засновника римо-католицького згромадження Св. Йосифа.

 

***
Блаженний Йосиф Більчевський, Архиєпископ Львівський для латинників
Народився 26 квітня 1860 р. у с. Віламовичі, був першим сином у бідній сім'ї Францишка і Анни з родини Файкіш. Чотири класи народної школи закінчив у Кентах, звідки перейшов до гімназії у Вадовіцах. Тут 1880 р. склав з відзнакою іспит зрілості. Вступив до Духовної Семінарії в Кракові, де й отримав у 1884 р. свячення. Ревно працював як душпастир і катехит. Продовжував студії у Відні, Парижі, Римі. Був професором догматики Львівського університету, а в 1900-1901 рр. - його ректором.

20 січня 1901 р. о. Йосиф Більчевський отримав єпископські свячення і став Архиєпископом Львівським для латинників. Активно підтримував спорудження нових храмів і каплиць, розвивав справу милосердя, сприяв розвитку освіти, а передусім пошировав культ Євхаристії, Пресвятої Діви Марії, святого Йосифа, Блаженного Якова Стрепи. За висловом Папи Павла ХI, що Йосип Більчевський був "одним із найбільших єпископів своєї доби".

Вірний девізові "Бог є Любов!", тій Любові до кінця жертовно служив. Помер у Львові 20 березня 1923 р. Згідно з бажанням Блаженного, його поховали серед убогих на Янівському цвинтарі у Львові. У 1925 р. вдячні прихожани встановили своєму Архипастиреві пам'ятник у Львівському кафедральному соборі в каплиці блаженного Якова Стрепи.

***
Слуга Божий отець Зигмунд Гораздовський жив і працював у Галичині упродовж 1845 - 1920 рр. Будучи студентом другого курсу права, вирішив вступити до Римо-Католицької Духовної семінарії у Львові, а після її закінчення в 1871 р. стає священником. Незважаючи на хворі з дитинства легені, він розгорнув надзвичайно енергійну доброчинну діяльність: заснував для голодуючих мешканців Львова Дешеву народну кухню, Дім праці для жебраків, Дім для важкохворих, Інтернат для бідних учнів Учительської семінарії, Дім „Дитятко Ісус" для покинутих немовлят та самотніх матерів у Львові. У 1884 р. він заснував монаший Чин Сестер Милосердя Святого Йосифа, якому довірив продовження розпочатих ним доброчинних справ. Отець Зигмунд також написав Катехизм і чимало лектури для батьків, вихователів та молоді.

 Версія для друку

© Web design and programming - TRC Web Team, 2001
Support - Oleh Kuzo, 2001-2006, 2011
© Українська Греко-Католицька Церква, 2001
Дослідження: Львівська Богословська Академія
Усі права застережені.